VÁPNÍK PRO PLAZY 2

Vápník – nezbytnost pro vaše zvíře

 

agama vousata

Agamka Witblits z našho chovu Agamky.eu

Jak je známo, agamky,leguáni či želvy potřebují vitamín D3, který si produkují sami díky zdroji UVB záření.

Tento fakt je často znám i mezi začínajícími chovateli. Během našich rozhovorů se začátečníky jsme však zjistili, že v tomto bodě informovanost často končí. Je nutné vědět také to, že jedna z hlavních funkcí vitamínu D3 je ukládání vápníku v těle.  Nízká hladina, nebo dokonce absence vápníku v těle, vede často k závažným problémům.

 

 

Zdroj vápníku pro plazy

Důsledek je ve své podstatě obdobný, jako by vaše zvíře nemělo zdroj UVB záření. Ovšem zde je nutné se ptát : Kde se v těle  ten vápník bere ? V přírodě je  různé množství vápníku  obsaženo v přirozené potravě. V zajetí, kde je hmyz často kupován od ,, pěstitelů “ a rostlinná složka potravy není zdaleka tak pestrá jako v přírodě ( především v zimních měsících ), je množství vápníku dodávané do těla zvířete značně snížené. Je tedy na nás, abychom  potřebné množství vápníku do těla dodávali sami společně s každodenní potravou.

 

Prosíme, nezaměňujte s vitamíny obohacené o přidaný vápník. Klasické vitamíny se např. u agam vousatých podávají max. 1x týdně.

 

Je několik různých ,,preparátů“. Kvalitním zdrojem vápníku je Biomin H, jehož hlavní složkou je uhličitan vápenatý. Ten lze zakoupit v lékárně . Jeho špatná dostupnost a vyšší cena však často vyvolává otázku, zda je možnost i jiné alternativy.  Další možností je tedy podání čistého uhličitanu vápenatého.

Jedná se o zdroj vápníku, který sami využíváme v našem chovu AGAMKY.EU a jde o praxí ověřený a vysoce kvalitní zdroj vápníku. Lze jej zakoupit také u nás. Námi nabízené balení  zajistí vašemu zvířeti zdroj vápníku na dlouhou dobu.

agama vousatá

Agamy vousaté z našeho chovu Agamky.eu

Cena balení je 149,-Kč a poštovné se nehradí 😉 .

Pro objednání stačí vyplnit formulář níže.

My vás následně budeme kontaktovat na uvedený e-mail a sdělíme podrobnosti.

Platba se provádí převodem na účet a balíčky jsou odesílané nejdéle následující den.


1 balení = 140ml ( odpovídá cca 200 g )

Nejběžnějším způsobem, jak do těla vašeho zvířete ,,dopravit“ vápník, je ,, obalování hmyzu“. Jednoduchý postup jak na to naleznete v tomto našem krátkém videu.


 

product image
1star1star1star1star1star
Hodnocení
2.5 based on 2 votes
Produkt
Zdroj Vápníku
Cena
CZK 149
Dostupnost
Available in Stock

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.