Dostali jsme možnost obohatit krásné prostory společnosti Betsys o naší jedinečnou tvorbu. Už mnoho let dělá radost vedení společnosti had jménem Ferda. My dostali za úkol připravit pro něj domov po přestěhování do nových prostor v Danube House

Terárium pro hroznýše TOP 1
Terárium pro hroznýše

Rozhodli jsme se vyhrazené prostorové možnosti využít na maximum. Vzniklo tak terárium s dostatkem prostoru a vším potřebným, jak už je u naší tvorby zvykem.

Terárium pro hroznýše
Terárium pro hroznýše 3

Teráriu dominuje jedinečná 3D stěna, která je rozšířena o další prvky v prostoru terária. Mysleli jsme i na to, aby byla celková kompozice nejen oku lahodící, ale také funkční. Bereme ohled na soukromí, výhřev, koupání i snadnější svlek hada. 

Pro dosažení realistického vzhledu jsme pro tento účel navrhli dvojité dno, které nám umožnilo zakomponovat vodní nádrž i úkryt pod úroveň terénu. Zároveň je zachována možnost plného přístupu v případě čištění. Nikdy se také nestane, že bude nutné nájemníka terária odkudkoliv dolovat. Vstup do tohoto úkrytu je maskovaný velkou skálou zajišťující dostatek soukromí a kterou lze v případě potřeby z terária vyjmout.

Nové terárium v Danube House 1
Terárium pro hroznýše 4

Vodní plocha disponuje malým vodopádem, který napomáhá zvýšit vzdušnou vlhkost a krásně dokresluje celkový vzhled interiéru terária. Dále je zde vypouštěcí ventil, který ústí do nízkého podstavce, kde se nachází veškeré technické zázemí terária.

Celkový vzhled nenarušují žádné kabely. Vše je řešeno zcela skrytě a to uvnitř i vně terária. Dokonce i hlavní napájecí kabel je vyveden ze dna podstavce pod podlahu kanceláří. 

Nové terárium v Danube House 2
Terárium pro hroznýše 5

Samozřejmostí je pak na míru vytvořený topný kámen, plnospektrální prosvětlení i vrchní výhřev napojený na regulaci.

Nové terárium v Danube House 3
Terárium – snadné čištění

Pokud vás napadá jediný háček a to jak takové terárium čistit, i na to jsme mysleli 😉. Velice snadno lze vyjmout veškeré prvky ze dna terária. Snadný přístup při úklidu je tak zaručen 👍🏻.

Přejme tímto Ferdovi spokojený pobyt a těšíme se na další realizaci.